Month: March 2017

MIRESEVINI NE PORTIN DETAR SARANDE

PAK HISTORI

 

Saranda shtrihet ne jug te Shqiperise dhe laget nga Deti Jon. Qyteti i Sarandes ka 40.000 banore

Porti Sarandes eshte i vetmi port ne jug te Shqiperise dhe u sherben rretheve te jugut ; Sarande, Delvine, Gjirokaster, Permet, Tepelene.

Porti I qytetit ku kryhen edhe aktivitetet kryesore te saj ka nje siperfaqe prej 18 mije m2. Ai eshte nje nga atraksionet kryesore turistike ne qytet,

i pajisur me nje shetitore te bukur, terminal pasagjeresh me udhetime ditore ne Korfuz ,

si dhe vija bregdetare me restorante komode dhe ndertesa luksoze me pamje nga deti, ideale per te kaluar ditet e veres.

 

« 1 of 7 »