Kalata e Portit te Sarandes

MIRESEVINI NE PORTIN DETAR SARANDE

PAK HISTORI

 

Saranda shtrihet ne jug te Shqiperise dhe laget nga Deti Jon. Qyteti i Sarandes ka 40.000 banore

Porti Sarandes eshte i vetmi port ne jug te Shqiperise dhe u sherben rretheve te jugut ; Sarande, Delvine, Gjirokaster, Permet, Tepelene.

Porti I qytetit ku kryhen edhe aktivitetet kryesore te saj ka nje siperfaqe prej 18 mije m2. Ai eshte nje nga atraksionet kryesore turistike ne qytet,

i pajisur me nje shetitore te bukur, terminal pasagjeresh me udhetime ditore ne Korfuz ,

si dhe vija bregdetare me restorante komode dhe ndertesa luksoze me pamje nga deti, ideale per te kaluar ditet e veres.

 

129939 or saranda-37353273-1469606365-ImageGalleryLightbox
Warning: getimagesize(/home/portisarande/public_html/new/wp-content/uploads/photo-gallery/thumb/Saker-att-göra-i-Saranda.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/portisarande/public_html/new/wp-content/plugins/photo-gallery/frontend/views/BWGViewThumbnails.php on line 240

Warning: Division by zero in /home/portisarande/public_html/new/wp-content/plugins/photo-gallery/frontend/views/BWGViewThumbnails.php on line 270

Warning: Division by zero in /home/portisarande/public_html/new/wp-content/plugins/photo-gallery/frontend/views/BWGViewThumbnails.php on line 270
Saker-att-göra-i-Saranda last-minute-saranda saranda-web-sarande vakantie-saranda
« 2 of 7 »